|
A Rendszerlts
Az alapja az kori grg filozfus Platn (i.e.427-347) elmletbl fakad, miszerint ltezik egy idek vilga amely tartalmazza az sszes informcit a minket krlvev vilgrl. Minden l s lettelen trgynak, mg az eszmknek s a fogalmaknak is ltezik egy prja, amely tartalmazza az adott dologrl az informcikat. Az idek vilgban ltez trgyaknak sajt energijuk s rendeltetsk van amely megszabja a fizikai skon megjelen prjuknak a kpessgeit. Ahhoz, hogy megjelenjen egy trgy a mi vilgunkban elszr meg kell, hogy szlessen az idek vilgban. Az idek vilga egy rendez elv alapjn ltrejtt, adott rezgsekbl ll harmonikus vilg. De minket a felptsnl lnyegesen jobban rdekel a mkdse. Bizonyra sokan halottak mr a Vonzs trvnyrl.
A Rendszerlts nagyon hasonlan mkdik. Rviden, a helyesen megalkotott idea, bevonja annak fizikai valsgt. Hogy mennyire lesz j, az attl fgg, hogy mennyire alkottuk meg jl a kvnt eszkznek az idejt. Ahhoz, hogy j gpet tudjunk pteni,elszr meg kell alkotni annak a trgynak a rendszeridejt. Megjegyzem, ehhez pnz nem kell, viszont szksg lesz a kpzelet teremt erejre.
A gondolataink p gy mint a vilgban trtn cselekvsek s trtnsek, helyett foglalnak el.
Ezrt ahhoz, hogy pteni tudjunk elszr is helyett kell teremtennk a gondolataink kzt. A legjobb megolds, ha tulajdon elmnket gy kpzeljk el mint egy szoba, ahol a gondolataink alkotjk a berendezst. Utna megfogjuk s egyszeren ltrehozzunk a fejnkben egy msik szobt, ahov semmi mst nem pakolunk mint a leend E-deszknkhoz tartoz gondolatokat s feladatokat. Ahhoz, hogy a elgedettek legynk a gpnkkel, tisztba kell lennnk a rendszerek mkdsvel. A minket krlvev l s lettelen trgyak, mindig egy vagy tbb rendszerhez tartznak. Az adott rendszerbe tartoz tagok felismerse fogja megmondani neked, hogy hogyan ptsl. Pldul egy E-deszka ltalnos rendszerhez nem csak a kerekek, motor s az elektronika tartozik, hanem az az t is ahol alkalmazzuk, a szemly aki hasznlni fogja st mg a Te rendelkezsre ll szabadidd mennyisge is.
Egyenlre errl elg ennyi.
Az pts
Elszr, semmit nem kell csinlnod mind tudomsul venned, hogy az elektromos deszkd nem lesz ksz 1-2 hnap alatt s hogy a cl elrse rdekben hajland vagy 50-60 ezer Ft (minimum) kltsgre is. Termszetesen ez az sszeg elosztdik az idben, ahogy a deszkdba pted.
A kvetkez lps, hogy megrtsed, hogy a trelmed s hogy hajland vagy egy elre meglltott sszeget ldozni r, mindkett mr rsze az E-deszkd rendszernek. Mg pedig azrt, mert ha trelmes vagy nem vrsz azonnali eredmnyt akkor nem fogsz kapkodni az sszeptsnl, jeligvel, hogy „j lesz az gy is”. Azzal meg, hogy elre meghatrozod az sszeget nem kell egyedi gyrts alumnium vzzal , brutlis erej motorokkal, s drga Ltium akksikal szmolnod.
Neked nem a vilg legersebb Elektromos Grdeszkjt kell megpteni, hanem a megfelelt!
Arra rrsz ksbb is. Mert ha kiprbltad s tetszik, akkor gyse ez lesz az utols gp amit pteni fogsz.
Emlkeztet: Az E-deszknk rendszernek a tagjai:
-trelem min 30 nap
-kltsgek, min 50-60 ezer Ft.
-t ahol alkalmazni fogod.
3 vagy 4 kerekt ptsek?
Az emberek fejben alapjba vve a 4 kerekes verzi l, mivel a htkznapokban ezekkel tallkoznak. De ha figyelembe vesszk, hogy nem egy 2 tonns autt terveznk, akkor a mi ignyeinknek mg jobban megfelel a 3 kerek megolds.
Lssuk mirt.
Ha azt akarjuk, hogy mindkt hts kerk meg legyen hajtva, akkor vagy egy differencilmt kell beiktatni vagy minden kereket kln motorral meghajtani. Mindkt verzi plusz sllyal s kltsgekkel jr.
Ha a meghajt kereket htulra kzpre helyezzk, ezltal hirtelen gzadsnl nem fog flrehzni gy mint a gyri E-deszkknl s a gumink se fog elkopni pr ra alatt.
Nem kell differencilmt pteni, sem bajldni kardntengelyekkel. Kevesebb sly, karbantarts, s kltsg.
Egy 3 kerek E-deszkn llva, azt tapasztaljuk, hogy az els kt kerk felels a kanyarodsrt, mg a hts (nagyobb) kerk a nyomatkrt s a fkezsrt. s ez az irnyad ptsi elv.
Ezt is hozz kell csatolni a E-deszka rendszerbe.
Emlkeztet: Az E-deszknk rendszernek a tagjai:
-trelem min 30 nap
-kltsgek, min 50-60 ezer Ft.
-t ahol alkalmazni fogod.
-1 kerekek kormnyoznak hts meghajt s fkezz.
Hogyan knnyebb, talaktani vagy jjat pteni?
Ez rszben attl fgg, hogy mennyi idt s pnzt sznunk r, illetve milyen tulajdonsgokat vrunk tle el.
talakts elnyei:
-
Kszen van az alvz, kapunk hts kereket, fkrendszert,motort elektronikt, akkutltt.
-
Nem kell bajldni a motor ttelezsvel.
-
Gyorsabban tudunk dolgozni s lnyegesen olcsbb.
Htrnyai:
-
Az alvz s az egyben kapott elektronika megszabja a teljestmnyt.
-
Teht ha utna ersebb motort akarunk beletenni, akkor szablyzt is cserlni kell, taln fkrendszert s vzat is mdostani, hogy elfrjen.
-
Ha Te tervezed az alvzat, akkor lassabb, kltsgesebb, nehezebb megpteni, viszont ksbb sokkal knnyedben lehet fejleszteni.
Maradjunk az egyszerbb, knnyebben jrhat vltozatnl. Teht szert tettl egy hasznlt knai rollerra.Ahhoz, hogy elkezdjnk pteni a deszknkat szksg lehet mg a kvetkez dolgokra.
-
Elszr egy hely ahol tudsz dolgozni.
-
Szerel pad illetve egy nagyobb stabil asztalra.
-
Satu.
-
Papir ceruza.
-
Mrszalag.
-
Tolmr.
-
Kombinlt fog.
-
Megfelel mret villskulcsokra, 2 db.
-
Kzi frgp.
-
Pr adott mret vas s fa fr.
-
Pr csavarhz.
-
Sikt + vdszemveg.
-
Forrasztpka.
-
Szigetel szalag.
-
Megfelel mret s minsg deszkra.
-
Festkek.
-
Csavarok apr szerelvnyek.
Ezeket az alap eszkzket azrt soroltam fel, hogy tisztba lgy, hogy az E-deszka ptshez szksged lesz egy pr szerszmra is.
Termszetesen ha van otthon voltmr, oszlopos fr , csiszol gp akkor mg jobb. gyszintn elny ha tudsz, hegeszteni, forrasztani, csiszolni, szpen s pontosan dolgozni. Nagy elny, hogy ha megvannak ezek az eszkzk. A hinyz eszkzket elg ha egyenlre beteszed gondolatban az E-deszka szobdba.
Teht ott tartunk, hogy mg egy fillrt se kellett kltened ahhoz, hogy megvalstsd a tervedet. Egyenlre csak felmrtk azt, hogy mit szeretnl pteni, mennyibl, milyen eszkzkre lesz majd szksged, s hogy a teljes folyamat legalbb 1-2 hnapig fog tartani.
Ha idig eljutottl, akkor mr elkezdted az E-deszkd idejnak a megptst. Egyenlre megszletett az igny s a dnts, hogy kpes vagy vghezvinni. Azt is tudod, hogy nem kell csavarrl megptened, hanem egy elektromos rollert fogsz talaktani.
Tveds ne essk, a „megptem hzilag” nem azt jelenti, hogy pr ezer forintbl ptjk meg. Sajnos, mg ha van tervrajzunk is, s tudjuk, hogy milyen alkatrszek kellenek bele, az elektroniknak, kerekeknek meg vannak az ra. Abszolt rvnyes, hogy minden eszkz csak annyit r amennyi idt s munkt fektetsz bele. s ezzel azt is elrultam, hogy itt nem arrl van sz, hogy azrt ptsnk E-deszkt, hogy legyen egy sszegnyolt jrgnyunk amivel tudjunk gurulni. Azt szeretnm , hogy elgedett s bszke legyl a mvedre s ezltal kivvd msok csodlatt is.
Kell elszntsggal s trelemmel, knnyedn pthetsz a gyri E-deszkknl lnyegesen jobb tulajdonsgokkal rendelkez eszkzt, radsul olcsbban. Ugyan gy ahogy n tettem.
Ha szeretnl tbb inft, akkor regisztrlj az oldalamon. A regisztrci s tancsads ingyenes. Az alkatrszeket s eszkzket neked kell beszerezni s megvenni.
n csak az ajtt mutattam meg, de belpni rajta, neked kell.
Rikker Ferenc
(Rikk-Way)
| |